3 Zář

Češi v akci – 4. den

Cyklistika – dráha

Závěrečný čtvrtý den dráhových soutěží měl velmi atraktivní programovou náplň, londýnský velodrom opět doslova praskal ve švech a jen pro ilustraci, jaká je tady atmosféra dodáváme, že například mechanici australského týmu nosí celý den v uších žluté špunty proti hluku.
Česká cyklistika měla ve hře týmový sprint ve složení Ivo Koblasa, Jiří Bouška, Jiří Ježek. Po velmi dramatických kvalifikačních jízdách ve kterých byl 6x překonán paralympijský rekord a 2x rekord světový postoupilo naše trio čtvrtým časem do odpoledního boje o bronzovou medaili proti týmu USA. I náš tým sprint dokázal v rozjížďce překonat paralympijský rekord a navíc časem 53.751 ustanovil nový rekord český.
Ve strhující finálové jízdě naši borci podlehli americkému týmu a obsadili nevděčné, nicméně z našeho pohledu vynikající, čtvrté místo.

Cyklistický program se zde v Londýně na dva dny zastaví, týmy se přesouvají do 30 mil vzdáleného Brands Hatch, kde se od středy uskuteční silniční soutěže.
Ve středu jsou na programu časovky všech kategorií, od čtvrtka pak závody silniční.

Boccia

V neděli se rozběhly i soutěže v našem šestém druhu sportu – boccie. Na programu byly zápasy v družstvech. Náš pár ve složení Radek Procházka a Leoš Lacina dnes odehrál dva zápasy ve skupině a to s favorizovaným Hongkongem a Portugalskem. K velké radosti české výpravy oba dva zápasy naši hráči vyhráli a tím si zajistili postup do semifinále. V pondělí dopoledne nastoupí ještě do třetího zápasu základní skupiny s Brazílií a odpoledne do semifinálového souboje.

Plavání

V nedělním programu bylo Česko zastoupeno dvěma sportovci – Adélou Míkovou (S14) a Janem Povýšilem (S4). Adéla nastoupila do závodu na 200m volný způsob, ve kterém si vytvořila osobní rekord, ale čas 2:32.06 bohužel na postup do finále nestačil.
Honza Povýšil měl na programu polohový závod na 150m. Svou rozplavbu Honza vyhrál a čas 2:43.33 byl čtvrtým nejrychlejším z postupujících do finále. Ve večerním finále pak Povýšil zaplaval naprosto shodný čas s jeho časem v rozplavbě a obsadil krásné, ale nepopulární 4. místo.

Atletika

Jedinou zástupkyni ČR v nedělním programu atletické části paralympijských her, Miroslavu Sedláčkovou, čekal běh na 400m. Z celkem 4 rozběhů postupovali rovnou vítězové a o ostatních 4 místech do semifinále rozhodovaly časy. Mirce se podařilo zaběhnout trať za 1:03.34, čímž se jako osmá kvalifikovala do semifinále.

Lukostřelba

Do čtvrtfinále dnes jako jediný nastoupil Leoš Bartoš. Leoš zastřílel mistrně, ale jeho soupeř Fin Forsberg byl o jeden či dva šípy lepší a postoupil do semifinále.